Weekendowe atrakcje dla dzieci

Drodzy rodzice, pamiętajcie, że wasza praca jest słabą wymówką na spędzenie czasu z małym dzieckiem. Oprócz pięciu dni tygodnia, podczas których jesteście w pracy, pozostają wam jeszcze weekendy. Wówczas, pakujcie plecaki i wyruszajcie na poszukiwanie przygód.

Wielu rodziców zrzuca obowiązek edukacji na szkołę i przedszkole. To w tych placówkach mają się wszystkiego nauczyć i dowiedzieć. Warto jednak wziąć na swoje barki część tego obowiązku i pokazać dziecku jego kraj, małą ojczyznę i związaną z nią historię. W najbliższej okolicy znajduje się wiele miejsc historycznych, które mogą okazać się atrakcją dla przedszkolaka czy ucznia. Może być to zabytkowa wieża widokowa kościoła lub zamku, skansen ukazujący życie ludzi sprzed kilkuset lat czy muzeum nauki i techniki. Warto poczytać o historii swojego miasta czy wsi, aby podczas weekendowych wycieczek opowiedzieć dziecku najciekawsze historie, legendy i baśnie. Istotnym punktem każdej wycieczki jest podróż z dzieckiem, do której należy się przygotować. Czy to kilkunastominutowa czy kilkugodzinna, powinna być zaopatrzona w jedzenie i picie dla wszystkich uczestników. Można także zaplanować wspólny obiad w zwiedzanym miejscu lub piknik w miejscu do tego wyznaczonym na świeżym powietrzu.

Wspaniałą nauką geografii jest zaznaczanie odwiedzanych miejsc na mapie i rozmawianie o nich po wycieczce. Tak stworzona mapa weekendowych podróży będzie powodem do dumy dla dziecka. Bardziej zaawansowanym pomysłem jest tworzenie pamiętnika ze zdjęciami, mapami i biletami z wycieczek.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *