Recenzje ostatnich filmów

Jak rozstrzygasz o tym, jaki film najlepiej obejrzeć w kinie bądź na DVD? Każdy ma na to własne sposoby, ale większa część z nas szuka w sieci dowolnych wiadomości o filmie, zanim zdecyduje się na jego obejrzenie.
Kierujemy się na przykład opinią naszych znajomych, wyrażaną czy to na Facebooku bądź w dowolnym innym miejscu. To, co spodobało się naszym znajomym, może spodobać się i nam – tak myśli sporo osób, jednak nie zawsze taki sposób okazuje się skuteczny.
Wiadomości o filmie szukamy także na serwisach, które dotyczą filmów. Są tam nie jedynie recenzje redaktorów, lecz również opinie czytelników o filmie – bądź to opinia słowna bądź choćby recenzja w postaci ilości przyznanych oczek. Kierując się tymi opiniami zdołamy wybrać film, jaki podobał się dużej gromadzie ludzi.
I miniony sposób – poszukując wiadomości o filmie należałoby obejrzeć jego zapowiedź, inaczej krótki klip, jaki producenci przygotują, żeby zachęcić amatorów filmów do obejrzenia konkretnego filmu. Taka zapowiedź zawiera przeważnie kilka, kilkanaście scen wybranych z całego filmu, czasami również z ciekawym podkładem muzycznym i pozwala w kilka chwil zorientować się, czy film mógłby odpowiadać naszym zainteresowaniom czy też nie. Odtwarzając zapowiedź filmu należy aczkolwiek pamiętać, iż niekiedy zdarza się tak, że zapowiedź jest zestawieniem wszelkich najlepszych oraz efektownych scen w filmie – wybuchów, strzelanin, niepospolitych wydarzeń. Czasami poza tym, co pokazano w zapowiedzi w filmie już nic więcej się nie dzieje. Niestety o tym na ogół przekonujemy się dopiero wówczas, kiedy obejrzymy cały film.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *