PIT TV

Z tego programu nie dowiesz się, komu wypadła pierś na rozdaniu nagród, ani który polski kreator mody został przyłapany w toalecie z odtłuszczonym mlekiem. PIT TV to program o podatkach, ale prowadzony w ciekawy i przystępny sposób.

Podatki nie znaczy nudno

Poradników mających wyjaśnić nam działanie systemu podatkowego naszego kraju było mnóstwo. Również tych telewizyjnych. Większość z nich miało podstawowe problemy z komunikacją. Widz, jeśli nie posiadał już jakiejś wiedzy, nie orientował się np. do czego służą Formularze PIT 37, nie był w stanie dowiedzieć się czegokolwiek o rozliczeniach podatkowych. Po prostu nie rozumiał tego, o czym była mowa. Znakomicie  obrazuje to skecz przygotowany dla programu „Za chwilę dalszy ciąg programu” przez  Manna i Maternę. Widzimy w nim doskonale, jak trudno jest wyjaśnić w prosty sposób rzeczy tak niezwykle skomplikowane.

Dziecinnie proste

Zupełnie inaczej do sprawy podchodzi pan Jan z Lembartowa. Jako doświadczony radca podatkowy postanowił swoją wiedzę przekazać innym. Wcześniej nie miał takiej okazji, ale teraz, dzięki nowym technologiom, w końcu może to zrobić. I mam na to ciekawy sposób. Pan Jan planuje założyć sobie konto na portalu Yutube, na którym będzie zamieszczał stworzone przez siebie filmy poradnikowe. Nowatorskie będzie tutaj wykonanie – wszystkie porady udzielane będą przez dzieci. „Jeśli dzieci będą w stanie nauczyć się tych kwestii i je powtórzyć, będzie to znaczyło, że moje informacje wyraziłem prosto i zrozumiale. A o to mi głównie chodzi” mówi pan Jan. Kanał ma działać już w krótce. Będzie nazywał się PIT TV. Na razie pan Jan pokazał kilka filmów rodzinie i znajomym.

Opinie o programie PIT

Planowany przez pana Jana program internetowy spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Teraz autor jest pewien, że to co zamierza jest komuś potrzebne. „Większość moich znajomych nigdy nie miała problemów z podatkami, zawsze starałem się im pomagać. Jednak kiedy pokazałem im przygotowane przez siebie filmy wielu mówiło mi, że zrozumieli o wiele więcej”. PIT TV ma być uruchomione w początkach marca. Ma zawierać kompleksową wiedzę z zakresu rozliczeń. Jeśli będzie wyglądał tak, jak się zapowiada, w informowaniu podatnika może nas czekać rewolucja.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *