Kącik gospodarczy w łazience

Niestety większość osób projektujących swoją łazienkę w mieszkaniu musi pogodzić się ze znacznymi ograniczeniami związanymi z przestrzenią. Nie dotyczy to jedynie powierzchni samej łazienki, lecz również innych pomieszczeń, czy raczej ich braku. Przykładem może być pralnia z suszarnią, którą większość osób organizuje sobie w domach jednorodzinnych. Tymczasem w mieszkaniach pralka musi zmieścić się w łazience.

Pralka to zresztą nie jedyny mebel, który trzeba będzie zmieścić w naszej łazience. Oprócz niej należy zorganizować sobie cały kącik gospodarczy. Do tego celu można zaadoptować wnękę, jeśli taka znajduje się w pomieszczeniu, co niestety nie jest standardem. Jeśli już uporamy się z ulokowaniem pralki, będziemy musieli zastanowić się, jakie akcesoria łazienkowe będą mogły znaleźć się w naszym kąciku gospodarczym. Nad pralką można umieścić półki, w których będą przechowywane zapasowe kosmetyki, środki czystości, ręczniki czy apteczka. Ciekawym rozwiązaniem może być umieszczenie pralki na podeście z szufladami lub szafkami, w które wyposażona zostanie nasza łazienka. Dzięki temu wkładanie i wyjmowanie prania będzie znacznie ułatwione, a my będziemy mogli wykorzystać przestrzeń zarówno nad nią, jak i pod nią. Dotyczy to oczywiście pralek z bębnem otwieranym od frontu.

Należy zwrócić uwagę na to, by w miarę możliwości oddzielać przestrzeń gospodarczą łazienki. Można to robić na przykład za pomocą przesuwnych szklanych przegród. Takie przegrody przede wszystkim będą zasłaniały mniej estetyczną część łazienki. Po drugie natomiast będą mogły stanowić ciekawy element dekoracyjny, jeśli tylko w odpowiedni sposób wybierze się ich zdobienia. Powyższe rady mogą zasadniczo zwiększyć nie tylko funkcjonalność łazienki, lecz także jej estetykę.

One Comment

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *